NAUCZYCIELE

Greg Dyke

Greg uwielbia, gdy taniec wydobywa z nas to, co najlepsze. Wspólnym motywem jego ulubionych tańców (bal folk, blues, lindy hop, tango i balboa) jest nacisk na muzyczną ekspresję dzieloną przez partnerów. Jego nauczanie opiera się na dobrej znajomości mechaniki ciała i prostych wyjaśnieniach, które mają pomóc każdemu stać się tancerzem, którym chciałby być – kimś, z kim każdy lubi tańczyć.

Sara & Paulo

Pomimo doświadczeń z tradycyjnymi tańcami afrykańskimi, tańcem brzucha i lindy hop, pierwszą taneczną miłością Sary jest balfolk, który tańczy od 2004 roku. Natomiast Paulo, w wieku 7 lat dołączył do regionalnej grupy folklorystycznej, ale to w 2010 roku niemal przypadkiem odkrył balfolk i odtąd nieprzerwanie jest nim zafascynowany.

Sara i Paulo pochodzą z Lizbony w Portugalii, ale od 4 lat mieszkają w Amsterdamie.

Uczyli się m.in. od Alexandra Matiasa, Koena Dhonta, Rafaela Prieto, Christiana Pachera, Isabel Guerbigny, Mercedes Prieto, Sergio Cobosa i Antona Schneidera. W 2015 r. brali udział w projekcie „Dyonisos à Ciel Ouvert” w Lyonie oraz w Ethno Portugal w 2016 roku.

Uczą wspólnie od 2012 r. Po opracowaniu własnej pedagogiki tańca mieli okazję prowadzić warsztaty na kilku festiwalach i intensywnych kursach tanecznych w Europie.

Jeszcze w Lizbonie prowadzili stowarzyszenie, w ramach którego organizowali warsztaty, praktyki, bale, koncerty, sesje i spotkania, a także w 2016 roku festiwal – Festival à 3Temps.