WARSZTATY TANECZNE

Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisami warsztatów przed podjęciem decyzji o uczestnictwie.

WAŻNE!
Do wzięcia udziału we wszystkich poniższej opisanych warsztatach niezbędne są ugruntowana znajomość i praktyka podstaw scottisha, mazurki i walca.

Jeśli jesteś kompletnym początkującym w balfolku – skorzystaj z zajęć wprowadzających w sobotę 15.02.2020 w g. 15:00-17:00. Nie potrzebujesz osobnego biletu, wystarczy kupić STARTER PASS, który obejmuje zarówno wstęp na warsztaty taneczne dla początkujących, jak i wstęp na bal 15.02.2020

Grupy będą liczyły max. 30 uczestników. Warsztaty odbywać się będą w Retro Dance Studio, przy ul. Wielkiej 19/7, w komfortowej przestrzeni do tańca (sala z drewnianym parkietem i lustrami).

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

BODY MECHANICS | GREG DYKE | 15-16.02.2020

15.02.2020 11:00-14:30 (3h z 30 minutową przerwą)
16.02.2020 12:00-14:00 (2h)

Prowadzenie i podążanie często wydaje się wymagać znajomości wyższej matematyki (lub czarnej magii), opanowanej tylko przez osoby posiadające doktorat z tanga. Choć czasem bywa to trudna sztuka, w rzeczywistości jest jednak dość prosta, a podczas tych dwóch warsztatów dowiesz się na czym polega.
Kiedy poruszamy ciało w biomechanicznie zintegrowany i logiczny sposób, wszystkie jego części łączą się, aby opowiedzieć jedną historię, która jest:
zrozumiała (to nie 5 różnych i sprzecznych ze sobą historii)
płynna (to, co dzieje się później, ma związek z tym, co zdarzyło się wcześniej)
łatwa do powtórzenia przez kogoś innego (jeśli ciało porusza się w sposób logiczny, innym będzie łatwo zrobić to samo)
wydajna (pozwala na uniknięcie wysiłku i dyskomfortu, które mogą kumulować się podczas całej nocy tańczenia)

Gdy nasze ciało opowiada spójną historię, prowadzenie jest tak proste, jak poruszanie swoim ciałem (przy zwracaniu uwagi na muzykę i partnera). Podążanie zaś jest tak proste, jak zwracanie uwagi na to, co robi osoba prowadząca i wybór by robić również „to samo”.

W sobotę (15.02) będziemy pracować nad krokami i rytmami. Pod koniec zajęć odkryjesz jak twoje ciało się porusza, kiedy chcesz przenieść ciężar lub zrobić krok i będziesz w stanie śmiało stawiać kroki i dzielić się improwizowanymi sekwencjami ze swoim partnerem. I nawet jeśli zdarzy Ci się zgubić krok, będziesz tylko o krok od znalezienia kolejnego. 

W niedzielę (16.02) będziemy badać rytm poprzez inne części ciała niż stopy i stawianie kroków. Znajdując początek ruchu w obszarze kręgosłupa, poruszymy biodra, klatkę piersiową i ramiona, ponownie czerpiąc z wrodzonej zdolności organizmu do naśladowania innych, wykorzystamy ją by sprawnie prowadzić i podążać

W obydwa dni będziemy pracować wokół tej samego zagadnienia – jak używać ciała w zintegrowany sposób, aby uprościć prowadzenie i podążanie, ale ponieważ dwa dni koncentrują się na różnych częściach ciała, możesz wziąć udział tylko w jednym lub w obu warsztatach.

GUIDE TO GET LOST | SARA i PAULO

15.02.2020 | 15:00-17:00 (2h)

Jako tancerze postrzegamy taniec przede wszystkim i pod każdym względem jako dialog. To słowo kluczowe dla naszej pracy i poszukiwań w temacie tańców balfolkowych.

Wierzymy, że tylko w stanie prawdziwie głębokiej rozmowy można odnaleźć prawdziwe piękno i właśnie to chcemy Wam zaproponować.

Podczas tych warsztatów naszym głównym celem nie jest nauczenie tańca, ale wskazanie tancerzom jak zwiększać swoje zdolności do wyczuwania, słuchania, reagowania, interpretowania, tworzenia, a zatem prowadzenia rozmowy bez słów.

≡ SAVING ENERGY | SARA i PAULO

16.02.2020 | 14:30-16:30 (2h)

By móc wykonywać jakąkolwiek czynność – fizyczną czy poznawczą – każda istota potrzebuje energii.

Jeśli myślimy o naszym ciele jako o akumulatorze, który można ponownie naładować, za każdym razem gdy się poruszamy, a nawet kiedy tylko myślimy o ruchu (który to naprawdę składa się tylko z samej aktywności fizycznej), zużywamy część energii, którą dysponujemy w danym momencie.

Istotą tych warsztatów jest przede wszystkim uświadomienie sobie tego procesu i znalezienie odpowiednich narzędzi, które pozwolą nam lepiej zarządzać zużyciem energii podczas tańca.

Więcej informacji o prowadzących znajdziesz tutaj.

LOKALIZACJE

KLUB RONDO ul. Przybyszewskiego 56, Poznań
↣ 15.02 g. 19:00 BAL – BALSAM, SNAARMAARWAAR, AIRBOXES

Przystanki MPK w pobliżu: T: Rondo Nowaka-Jeziorańskiego A: Opalenicka


RETRO DANCE STUDIO ul. Wielka 19/7, Poznań, kod do wejścia: 7 [kluczyk] 4934
↣ 14.02 g. 21:00 BEFORE PARTY – DJBal
↣ 15-16.02 wszystkie warsztaty taneczne odbywające się w ramach Lovembalu
↣ 16.02 g. 18:30 AFTER PARTY – DJBal

Przystanki MPK w pobliżu: T: Małe Garbary; Plac Bernardyński; Plac Wiosny Ludów A: Wielka; Grobla; Małe Garbary

PROGRAM

PIĄTEK 14.02

BEFORE PARTY – POTAŃCÓWKA DJBal
Retro Dance Studio, ul. Wielka 19/7, Poznań
kod do wejścia: 7 [kluczyk] 4934
START 21:00
WSTĘP: WOLNY, liczba miejsc ograniczona

SOBOTA 15.02

WARSZTATY TANECZNE
Retro Dance Studio, ul. Wielka 19/7, Poznań
kod do wejścia: 7 [kluczyk] 4934
BRAK WOLNYCH MIEJSC

  SALA WIELKA SALA BIAŁA
11:00-14:30 BODY MECHANICS I | Greg Dyke  
     
15:00-17:00 GUIDE TO GET LOST | Sara & Paolo BALFOLK STARTER – warsztaty dla początkujących | Magdalena Bitner-Bieleszuk & Filip Bieleszuk

LOVEMBAL POTAŃCÓWKA

Klub RONDO, ul. Przybyszewskiego 56, Poznań | wejście od g. 19:00
BILETY WYPRZEDANE

19:30 BALSAM
21:30 SNAARMAARWAAR
00:00 AIRBOXES

NIEDZIELA 15.02

WARSZTATY TANECZNE
Retro Dance Studio, ul. Wielka 19/7, Poznań
kod do wejścia: 7 [kluczyk] 4934
BRAK WOLNYCH MIEJSC

  SALA WIELKA
12:00-14:00 BODY MECHANICS II | Greg Dyke
   
14:30-16:30 SAVING ENERGY | Sara & Paolo

AFTER PARTY – POTAŃCÓWKA DJBal
Retro Dance Studio, ul. Wielka 19/7, Poznań
kod do wejścia: 7 [kluczyk] 4934
START 18:30
WSTĘP: 15 zł – płatność gotówką, na miejscu; liczba miejsc ograniczona

W wyniku nieprzewidzianych okoliczności program może ulec zmianie


LOVEMBAL 2020 – INFORMATOR

FAQ

Nie mogę przyjechać, czy mogę zwrócić bilet i dostać moją wpłatę z powrotem?

Nie ma takiej możliwości, ale możesz odsprzedać swój bilet innej osobie. Jeśli nikt spośród Twoich znajomych nie potrzebuje biletu, zamieć ogłoszenie na wydarzeniu na Facebooku. Po odsprzedaniu prześlij maila z potwierdzeniem Twojego biletu do nowego właściciela/właścicielki. Nie musisz powiadamiać organizatorów.

Mam FULLPASS, ale nie będę jednak mogła/mógł uczestniczyć w warsztatach tanecznych, będę tylko na potańcówkach. Czy mogę odsprzedać komuś moje miejsce na warsztatach?

Nie ma możliwości podziału biletu. W takiej sytuacji możesz jedynie odsprzedać cały FULLPASS, a odkupić od kogoś bilet na potańcówki.

Czy muszę mieć wydrukowany bilet?

Nie. Wystarczy wyświetlenie kodu QR dla Twojego zamówienia lub biletu na ekranie urządzenia moblinego. Możemy też zweryfikować zamówienia na podstawie danych, które zostały podane podczas jego składania.

Czy na potańcówki mogę przynieść swoje napoje?

Tak! To nawet bardzo wskazane, bo na miejscu nie będzie baru, więc najlepiej zaopatrzyć się z wyprzedzeniem. W centrum Poznania obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu po g. 22, zatem w przypadku potańcówek w piątek i niedzielę zakupów napojów z % należy dokonać z wyprzedzeniem, klub Rondo mieści się już poza obszarem obowiązywania zakazu, więc w sobotę będzie można uzupełnić zapasy także o późniejszej porze (Żabka, stacja BP).

W sobotę 15.02 dostępna będzie za darmo kawa i herbata – zabierz swój kubek, jeśli chcesz skorzystać. Na miejscu będzie też można zakupić kubek wielorazowego użytku.

Czy będzie sesja?

To zależy 😉 Podczas potańcówek 14 i 16.02 muzycy, którzy chcieliby zagrać do tańca są bardzo mile widziani i jeśli będą chętni, to jest możliwość grania sesyjnego. Ze względu na zasady wynajmu lokalu na potańcówkę 15.02 musimy całkowicie opuścić lokal i udostępnić go od sprzątania o konkretnej godzinie – 3:00 (w nocy). Musimy też zdemontować i wynieść z sali podest sceniczny. Jeśli po zakończeniu koncertów na scenie będzie jeszcze dość czasu oraz znajdą się chętni muzycy – z radością ugościmy także krótką sesję do 2:30.

Masz inne pytanie? Napisz do nas na info@lovembal.pl – postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.