Prosimy o dokładne zapoznanie się z opisami warsztatów przed podjęciem decyzji o uczestnictwie.
WAŻNE!
Do wzięcia udziału we wszystkich poniższej opisanych warsztatach niezbędne są ugruntowana znajomość i praktyka podstaw scottisha, mazurki i walca.
Jeśli jesteś kompletnym początkującym w balfolku – skorzystaj z zajęć wprowadzających w sobotę 15.02.2020 w g. 15:00-17:00. Nie potrzebujesz osobnego biletu, wystarczy kupić STARTER PASS, który obejmuje zarówno wstęp na warsztaty taneczne dla początkujących, jak i wstęp na bal 15.02.2020
Grupy będą liczyły max. 30 uczestników. Warsztaty odbywać się będą w Retro Dance Studio, przy ul. Wielkiej 19/7, w komfortowej przestrzeni do tańca (sala z drewnianym parkietem i lustrami).
Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.
≡ BODY MECHANICS | GREG DYKE | 15-16.02.2020 ≡
15.02.2020 11:00-14:30 (3h z 30 minutową przerwą)
16.02.2020 12:00-14:00 (2h)
Prowadzenie i podążanie często wydaje się wymagać znajomości wyższej matematyki (lub czarnej magii), opanowanej tylko przez osoby posiadające doktorat z tanga. Choć czasem bywa to trudna sztuka, w rzeczywistości jest jednak dość prosta, a podczas tych dwóch warsztatów dowiesz się na czym polega.
Kiedy poruszamy ciało w biomechanicznie zintegrowany i logiczny sposób, wszystkie jego części łączą się, aby opowiedzieć jedną historię, która jest:
→ zrozumiała (to nie 5 różnych i sprzecznych ze sobą historii)
→ płynna (to, co dzieje się później, ma związek z tym, co zdarzyło się wcześniej)
→ łatwa do powtórzenia przez kogoś innego (jeśli ciało porusza się w sposób logiczny, innym będzie łatwo zrobić to samo)
→ wydajna (pozwala na uniknięcie wysiłku i dyskomfortu, które mogą kumulować się podczas całej nocy tańczenia)
Gdy nasze ciało opowiada spójną historię, prowadzenie jest tak proste, jak poruszanie swoim ciałem (przy zwracaniu uwagi na muzykę i partnera). Podążanie zaś jest tak proste, jak zwracanie uwagi na to, co robi osoba prowadząca i wybór by robić również „to samo”.
W sobotę (15.02) będziemy pracować nad krokami i rytmami. Pod koniec zajęć odkryjesz jak twoje ciało się porusza, kiedy chcesz przenieść ciężar lub zrobić krok i będziesz w stanie śmiało stawiać kroki i dzielić się improwizowanymi sekwencjami ze swoim partnerem. I nawet jeśli zdarzy Ci się zgubić krok, będziesz tylko o krok od znalezienia kolejnego.
W niedzielę (16.02) będziemy badać rytm poprzez inne części ciała niż stopy i stawianie kroków. Znajdując początek ruchu w obszarze kręgosłupa, poruszymy biodra, klatkę piersiową i ramiona, ponownie czerpiąc z wrodzonej zdolności organizmu do naśladowania innych, wykorzystamy ją by sprawnie prowadzić i podążać
W obydwa dni będziemy pracować wokół tej samego zagadnienia – jak używać ciała w zintegrowany sposób, aby uprościć prowadzenie i podążanie, ale ponieważ dwa dni koncentrują się na różnych częściach ciała, możesz wziąć udział tylko w jednym lub w obu warsztatach.
≡ GUIDE TO GET LOST | SARA i PAULO ≡
15.02.2020 | 15:00-17:00 (2h)
Jako tancerze postrzegamy taniec przede wszystkim i pod każdym względem jako dialog. To słowo kluczowe dla naszej pracy i poszukiwań w temacie tańców balfolkowych.
Wierzymy, że tylko w stanie prawdziwie głębokiej rozmowy można odnaleźć prawdziwe piękno i właśnie to chcemy Wam zaproponować.
Podczas tych warsztatów naszym głównym celem nie jest nauczenie tańca, ale wskazanie tancerzom jak zwiększać swoje zdolności do wyczuwania, słuchania, reagowania, interpretowania, tworzenia, a zatem prowadzenia rozmowy bez słów.
≡ SAVING ENERGY | SARA i PAULO ≡
16.02.2020 | 14:30-16:30 (2h)
By móc wykonywać jakąkolwiek czynność – fizyczną czy poznawczą – każda istota potrzebuje energii.
Jeśli myślimy o naszym ciele jako o akumulatorze, który można ponownie naładować, za każdym razem gdy się poruszamy, a nawet kiedy tylko myślimy o ruchu (który to naprawdę składa się tylko z samej aktywności fizycznej), zużywamy część energii, którą dysponujemy w danym momencie.
Istotą tych warsztatów jest przede wszystkim uświadomienie sobie tego procesu i znalezienie odpowiednich narzędzi, które pozwolą nam lepiej zarządzać zużyciem energii podczas tańca.
Więcej informacji o prowadzących znajdziesz tutaj.